У Польщі на місці зруйнованого радикалами українського меморіалу встановили хрест

На цвинтарі у польському селі Верхрата на місці зруйнованого націоналістами українського меморіалу встановили хрест.Як повідомляє "Європейська правда", про це на своїй сторінці у Facebook написав польський активіст Томаш Барт. Об этом сообщает krnews.in.ua со ссылкой на СМИ.


"Хрест встановлений сьогодні на місці зруйнованої могили на цвинтарі в с. Верхрата (Польща)". — написав він."Ми не хочемо, щоб історія повторилася. У поляків і українців вона була трагічною. Ми хочемо будувати сучасне і майбутнє на тих цінностях, які завжди були нам близькі", — цитує Gazeta Wyborcza учасників заходу в селі Верхрата.


Меморіал був зруйнований в 2016 році. Відповідальність за плюндрування могили взяли на себе радикальні націоналісти з організації "Табір великої Польщі" (Oboz wielkiej Polski).


Кам’яний хрест на кладовищі у Верхраті було встановлено 1993 року на могилі 13 вояків УПА, а також цивільних померлих. Пам’ятник мав легальний статус і охоронявся згідно з міжнародною угодою між Україною та Польщею.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_polshchi_na_mistsi_zruynovanogo_radykalamy_ukrainskogo_memorialu_vstanovyly_hrest_329972.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя